Batum Bulvar Müdürlüğünce Batum’da düzenlenen Uluslararası Park Yönetimi Konferansına Prof. Dr. Özgür EMİNAĞAOĞLU ve Doç. Dr. Zehra EMİNAĞAOĞLU davetli konuşmacı olarak katıldılar.

20 Ekim 2023, Cuma 89

Artvin Çoruh Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili ve Botanik Bahçesi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu ile Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zehra EMİNAĞAOĞLU, Batum Bulvar Müdürlüğünce Batum’da düzenlenen "Rekreasyonel Parklar Yönetimi ve Geliştirme İmkanları" isimli Uluslararası Bilimsel Konferansa davetli konuşmacı olarak katıldılar. Batum Bulvar Müdürü Lasha Mikeladze ev sahipliğinde, Batum’da gerçekleştirilen konferansa, Adjara Maliye ve Ekonomi Bakanı Jaba Putkaradze, Adjara Turizm ve Tatil Köyleri Daire Başkanı Tinatin Zoidze ve birçok yürütme ve yasama yetkilisi de katılım gösterdi. Etkinlik kapsamında, yerel ve yabancı birçok uzman, kent parklarının, yeşillik alanlarının ve peyzaj tasarımının yanı sıra çevre koruma ve ekoloji konularında ilginç sunumlar gerçekleştirdi. Forum, mesire parklarının yönetimi ve geliştirme fırsatlarına odaklanarak katılımcıları bilgilendirici ve etkileyici bir deneyimle buluşturdu.

Konferansın temel amacı, bölgesel ve uluslararası düzeyde mesire parklarıyla ilgili modern yaklaşımlar ve deneyimlerin paylaşılmasıydı. Bu yıl ilk kez düzenlenen "Batum Bulvar Festivali" kapsamında gerçekleştirilen konferans, çeşitli kültürel, bilişsel ve eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yaparak katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Tarihinde önemli bir iz bırakan 20 Ekim'deki uluslararası konferans, rekreasyonel parkların yönetimi ve imkanlarına dair önemli bilgilerin paylaşıldığı, interaktif ve bilgilendirici bir platform olarak katılımcılardan büyük takdir topladı. Bu önemli etkinlik, mesire parklarının geleceği konusunda ilham verici fikirlerle dolu bir gün sunarak katılımcılara değerli bir deneyim yaşattı.